18 06 2009

BLOGUM 1 YAŞINDA...

yaspasta-dogumgunu-pastasi

Çocukken , babacığımın Konya'dan aldığı minik tencere ve tavalar, annemin aldığı fincan takımları en çok sevdiğim oyuncaklarımdı, içlerine portakal kabuklarını minik minik doğrar , masuscuktan yemek yapardım.Anneciğime mutfakta yardım etmeyede bayılırdım büyüdükçe....Onun lezzetli yemeklerini yapmaya çalıştım, o evde yokken süpriz olsun diye.
Aslında, aynı oyuna devam ediyorum, sadece tencereler, tavalar minik değil artık.Mutfağımda çok mutluyum.Yemek ve pasta yapmak, benim için bir hobi.
Durum böyle olunca, yıllarca biriktirdim tabii ki tarifleri.Defterlere notlar düştüm, "muammer teyzenin mayalısı","Nurkan yengenin kestaneli pastası","aneannemin kurabiyesi" vs. vs...
İnternette tarifler bakmaya başladım zamana ayak uydurarak.Eh dedim neden benimde bir yemek günlüğüm olmasın, şöyle bilen bilmeyen yararlansın, paylaşayım tariflerimi, kızlarım evlenince, bana tarif soracaklarına açsınlar annelerinin blogunu bakıversinler:))
Ve kızlarımın desteğiyle 1 yıl önce benimde bir yemek sitem oldu.Ve bir yıl önce 14 haziran'da  ilk tarifimi yayınladım.Bir sürü blog arkadaşım oldu, yeni bir sürü şey öğrendim.Bu arada bilgisayarda kendimi geliştirdim.
İnşallah sağlıkla, nice yıllarda , güzel tariflerle blogumun devam etmesi dileğiyle...

206
0
0
Yorum Yaz