29 07 2008

RAMAZAN BAYRAMI

RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...
Dostluğu, sevgiyi ve geleceği... Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı... Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı kutlarım.

Bu sene bayramın ilk günü 30 eylül'e denk geldi...Benim küçük kızımın doğum günü..Yani biz iki mutlu günü birden kutlayacağız..Kızım 11'ini bitirip 12'sine giriyor, kızıma sağlıklı ve uzun bir ömür ve ömrünün de bayram günleri gibi geçmesini diliyorum...
Gördüğünüz resmi kızım yaptı..Bayram'a yakışır diye düşündüm...
Bayram' a yakışan diğer şey ise tabii ki şeker...Ben kendi yaptığım şekerleme ile bayramınızı kutlamak istedim..ev yapımı şekerleme yapmak isterseniz işte tarifi;
FONDON ŞEKERİ:

Malzemeler:

  • 600 gr. petit pör bisküvi
  • 6 yemek kaşığı kakao
  • 12 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 1,5 paket margarin ( 350 gr.civarında ve oda sıcaklığında)
  • 2 paket vanilya
  • hindistan cevizi

Yapılışı:

Bisküviler rondodan geçirilerek toz haline getirilir.Kakao, pudra şekeri, vanilya ile karıştırılır.Oda sıcaklığındaki yağ bu karışıma iyice yoğurarak yedirilir.Oluşan hamurdan küçük toplar yapılır ve hindistan cevizine bulanır.Buzdolabında muhafaza edilir.

Bu tarif benim çocukluğumdan kalma bir tariftir...Anneciğim bayramlar da fondon şekeri ile çok sükse yapardı ve biz 3 çocuk devamlı aşırır, misafire pek bırakmazdık...Hala bayram hazırlıklarını yapmakta olanlar varsa denemelerini tavsiye ederim... Tekrar herkese hayırlı bayramlar..

ALLAH TEKRARINA SAĞLIKLA ERDİRSİN...

483
0
0
Yorum Yaz